10 stycznia 2013

UNDER PRESSURE

Dwa tygodnie wolnego minęły jak z bicza strzelił... Goddamnit! Pierwszego tygodnia postanowiłem zafundować sobie wolne. Należało mi się. Pilnie się uczyłem, więc jakąś nagrodę trzeba mieć. 
Ale już ostatnie dni i tak wypełnione były nauką kochanej histologii. Mimo początkowych najszczerszych chęci, no nie mooogeee! Nie mogę polubić tego przedmiotu. A właściwie tych wszystkich literek i cyferek, których trzeba się nauczyć i wiedzieć na co one wpływają. Fantazja autorów w nazewnictwie jest ogromna. Zastosowano chyba wszystkie możliwe kombinacje dużych i małych liter, cyfr, kropek i greckich znaków: TIM, TOM, GLUT4, Tαβ, erbB2, STIM1, MAP2, tau, DAG, Tγδ ... To ja już wolę milion rozgałęzień nerwu trójdzielnego. 

Wyrazy uznania należą się komuś tam (nie wiem kto za to odpowiada), za ustalenie terminu kolokwium na sobotę, godz. 15.30. Seriously?! Koło w sobotę?! O 15.30?! 

W głowie zaczyna mi się wszystko mieszać. Ile bym dał, żeby tego sobotniego kolosa mieć za sobą... Jeszcze się dowiedziałem, że prawie połowa stomy nie zdała :/ I skąd brać tu chęci do nauki?
Pocieszające jest, że po dwóch tygodniach kolejna przerwa... i to 3 tygodnie! W "międzyczasie" jakieś tam zaliczenie z biofizyki, ale poza tym... pretty nice. Chyba, że czekają mnie drugie terminy, wtedy tak kolorowo nie będzie... Jednak jeszcze mam w sobie resztki optymizmu i mam nadzieje że jakoś to będzie.


megakariocyt już nigdy nie będzie zwykłym megakariocytem


rozwiązywanie testów z histo z poprzednich lat


styczniowa impreza

6 komentarzy:

 1. 3mam więc kciuki za powodzenie planu z 3tyg. przerwą;) Mieszkam teraz koło akademika WUM i przypominają mi się stare czasy...w "kujowni", nie tylko w czasie sesji./pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :* Nawet nie wiesz jak ja mocno trzymam kciuki za te 3 tygodnie :D

   Usuń
 2. Dobrze będzie ;-) Histologii ogólnej oni akurat udziwniać nie lubią, polecam przejrzeć te pytania od stomatologii, bo mogą się powtórzyć w jakiejś części ;-) U nas przynajmniej zawsze kilka się powtarzało, na każdym kolokwium ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie muszą udziwniać, i bez tego jest to dziwne :P

   Usuń
 3. Biologia molekularna i znaczki TIM, TOM, GLUT4, Tαβ, erbB2, STIM1, MAP2, tau, DAG, Tγδ nie będą Ci obce.. Na WUMie macie chyba w drugim semestrze dopiero? Obyście nie mieli takiej jak na ŚUMie bo inaczej to noce nieprzespane..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... w tym roku wprowadzili nowy przedmiot: podstawy biologii molekularneji zaczynam go od przyszłego semestru. Ale bardziej obawiam się cytofizjologii, a ta na 2 roku. O niej mrożące krew w żyłach historie też już słyszałem ;)

   Usuń